Wycieczka na "Bazarek"

"Na straganie, w dzień handlowy takie słyszy się rozmowy ....."

Grupa II zna już zasady kupowania owoców i warzyw na targu. W ramach tygodnia z warzywami i owocami wybrali się na biłgorajski “bazarek”. Zapoznali się z miejscem targowym oraz sposobem kupowania na targu (np jak “utargować” niższą cenę ;)

Składka na Radę Rodziców

będzie zbierana w holu przedzkola

przez członków Rady Rodziców według harmonogramu:

25 09.2024 - w godz. 8.00 - 9.00

14.00 - 15.00

02. 10. 2024 - w godz. 8.00 - 9.00

14.00 - 15.00

25.09.2024

Wystawa "Warzywne Cudaki"

W ramach tygodnia warzywnego już od kilku lat w naszym przedszkolu odbywa się wystawa pt. "Warzywne Cudaki".Tego dnia dzieci przynoszą z domu przeróżne warzywa, z których wyczarowują niesamowite warzywne stworki. Podczas tworzenia postaci z warzyw przedszkolaki wykazują się pomysłowością i kreatywnością a przy tym świetnie się bawią.

24.09.2024

Dzień Marchewki

We wtorek 24 września w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe urodziny. Swoje święto obchodziła Marchewka! Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo. Panie przygotowały wiele marchewkowych niespodzianek. Były zabawy ruchowe, quizy, tańce, degustacje marchewki w różnej postaci itp. Każda grupa wykonała oczywiście  "marchewkową "pracę plastyczną i skosztowała pysznego soku. W tym dniu w naszym przedszkolu było dużo śmiechu i zabawy.

23.09.2024

Powitanie Jesieni

23 września w naszym przedszkolu przywitaliśmy Panią Jesień.  Każda grupa witała Jesień na swój własny sposób. Przedszkolaki miały okazję zapoznania się z przeróżnymi "darami jesieni". Było przeliczanie i segregowanie liści, kasztanów, żołędzi,warzyw i owoców, gry, zabawy oraz wspólne zdjęcia.

Konsultacje z psychologiem

od października 2024r.

czwartek14.00 - 16.30

piątek - 14.00 - 16.00

Zapraszamy!

20.09.2024

Spotkanie z policjantem

W piątek 20 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Paniami Policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy dzieci na temat zasad ruchu drogowego oraz wyjaśnienie zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa w domu i na drodze. Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowe pieczątki oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z panią Policjantką.

Dziękujemy bardzo Paniom Policjantkom za cierpliwe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania naszych przedszkolaków oraz za poświęcony czas.

20.09.2024

Dzień Przedszkolaka

20 września to dzień ważny dla przedszkolaków w całej Polsce. Święto powstało po to, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. Dzień ten był również wyjątkowo radosny dla naszych podopiecznych. Były konkursy, zabawy sportowe i taneczne, uroczysty obiad a na koniec medale oraz tort.

Język angielski

W pierwszym tygodniu września przypominaliśmy sobie jeszcze wakacyjne przygody, uczyliśmy się nazywać nasze emocje oraz witać się i żegnać po angielsku. Drugi tydzień poświęciliśmy na poznanie naszego ciała, czyli nazwy części ciała (head, nose, ears, hands, legs, feet, toes, etc.) Jak zawsze towarzyszyły nam piosenki oraz zabawy ruchowe.

15.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Choć ten dzień wypadł w niedzielę, świętowaliśmy go zarówno w piątek jak i poniedziałek. W te dni nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta, śpiewaliśmy piosenki o kropkach, wykonywaliśmy różne kropkowe zadania, a nawet jedliśmy kropki.

09.09.2024

Nasze Biedroneczki

Oto pierwsze dni naszych najmłodszych wychowanków.  Grupa "Biedroneczki" poznaje zabawki oraz plac zabaw.

08.09.2024

W dniu 11 września (środa) o godz. 16.30

odbędzie się zebranie organizacyjne z rodzicami,

a następnie zapraszamy na spotkanie z wychowawcami.

Spotkanie odbędzie się w gr.II w dużym budynku przedszkola.

Zapraszamy!