20.09.2024

Spotkanie z policjantem

W piątek 20 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Paniami Policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy dzieci na temat zasad ruchu drogowego oraz wyjaśnienie zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa w domu i na drodze. Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowe pieczątki oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z panią Policjantką.

Dziękujemy bardzo Paniom Policjantkom za cierpliwe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania naszych przedszkolaków oraz za poświęcony czas.