09.10.2024

Filharmonia w przedszkolu

W środę 9 października do naszego przedszkola przyjechało dwóch panów z Filharmonii z Lublina. Filharmonia Narodowa w ramach swoich działań edukacyjnych już od kilkudziesięciu lat dociera z koncertami do przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, ośrodków kultury oraz do wszystkich zainteresowanych słuchaczy. Spotkania z Muzyką są dla nich szansą na rozwijanie muzycznych pasji. Pozwalają obcować z muzyką różnych okresów historycznych, poznawać jej gatunki i style, specyfikę instrumentów, obserwować grę muzyków, a nawet ruchy tancerzy, wreszcie – doświadczać emocji, jakie rodzą się podczas kontaktu z żywą sztuką. Przedszkolaki bardzo chętnie słuchają utworów granych przez muzyków włączając się w ich interpretację poprzez klaskanie, tupanie, machanie itp. Dziękujemy Panom za wspólnie spędzony czas.