Dzień Dinozaura

"Dinozaury miały siłę

Jedne groźne, inne miłe

Choć minęło milion lat

Dobrze znam ich cały świat.

Pterodonka narysuję

Dinozaura dzień świętuję"

26 lutego to Dzień Dinozaura. Zapoczątkował on w naszym przedszkolu cykl tematów związanych z prehistorią. Dzieci poznawały historię dinozaurów, dowiedzały się kiedy żyły, czym się odżywiały,  jak wyglądały i jak się nazywały. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i wspólnie dokonaliśmy "wykopalisk", dzięki którym zobaczyliśmy jak wyglądają szkielety niektórych dinozaurów. Przedszkolaków odwiedził również niezwykły gość - dinozaur Dinuś, który wesoło bawił się z maluszkami proponując im ciekawe zajęcia. Dzieci przynosiły również zbiory własnych dinozaurów chętnie dzieląc się nimi podczas wspólnych zabaw. Wykonywały także różnorodne prace plastyczne przedstawiające te fascynujące zwierzęta. Na holu przedszkola została zainstalowana dekoracja okolicznościowa, na tle której przedszkolaki chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.

Po raz kolejny okazało się że można połączyć zainteresowania naszych pociech z nauką i zabawą.