Zakończenie roku szkolnego 2007/08

V Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

Dnia 19.04.2007 r. o godz. 1000 w sali kinowej BCK odbył się V Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej. Dzięki życzliwości i uprzejmości pracowników Biłgorajskiego Centrum Kultury na czele z Panem T. Falandyszem mieliśmy możliwość organizowania występów w tej właśnie sali. Nad przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele Samorządowego Przedszkola Nr 3.

Cała Polska czyta dzieciom

Nauczycielki z Samorządowego Przedszkola Nr 3 dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z akcją czytania i wynikającymi z niej pozytywnymi skutkami wychowawczymi, jakie obserwujemy. Wiersze, piosenki, opowiadania urozmaicają i wzbogacają przedszkolne zajęcia.

Kiermasz kartek bożonarodzeniowych

W miesiącu grudniu w naszym Przedszkolu zorganizowany został kiermasz kartek świątecznych, przygotowanych własnoręcznie przez wszystkie nauczycielki. Kiermasz odbył się pod hasłem: „I Ty możesz zostać sponsorem!”.

Zakończenie projektu "Każdy chce być zdrowym!"

Obecnie dużo mówi się o szybkim tempie życia, złych nawykach żywieniowych i higienicznych, zbyt małej aktywności ruchowej społeczeństwa, braku czasu rodziców na uważne przyjrzenie się dziecku i jego potrzebom. Wszystko to nie sprzyja zdrowiu dziecka.

Konkurs wiedzy - „Przedszkolak małym patriotą”

Przedszkolny konkurs wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego miasta, tradycji i współczesności „Przedszkolak małym patriotą”, został przeprowadzony w związku z realizacją tematu wynikającego z rocznego planu pracy; „Rozwijanie poczucia własnej tożsamości, budzenie świadomości narodowej”.

Ruszyła akcja „Góra Grosza”

POD PATRONATEM
MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
PO RAZ ÓSMY W DNIACH 15 – 26 PAŹDZIERNIKA
WE WSZYSTKICH PRZEDSZKOLACH CAŁEJ POLSKI WIELKA
AKCJA NA RZECZ DZIECI Z DOMÓW DZIECKA.

ZBIÓRKA MONET GROSZOWYCH

Zakończenie projektu "Połączy nas piosenka - piosenki pokoleń"

Z własnych doświadczeń wiemy, że ulegają zapomnieniu dziecięce piosenki i tradycje minionych lat. Aby temu zapobiec postanowiłyśmy przeprowadzić akcję mającą na celu zgromadzenie materiałów fonograficznych, tekstów piosenek, nagrań magnetofonowych, w celu opublikowania ich w formie zbiorku piosenek i na grania płytowego. W działalność włączyłyśmy społeczność lokalną, zwróciłyśmy się też o pomoc do rodzin naszych wychowanków, pensjonariuszy Domu Kombatanta oraz wszystkich tych, którzy zachowali w pamięci piosenki dziecięce z dawnych lat.

Wycieczka na ścieżkę dydaktyczną do Nadleśnictwa Biłgoraj

Dzieci od najmłodszych lat poznają środowisko, w którym żyją. Uczą się bezkonfliktowego obcowania z naturą, racjonalnego korzystania z jej zasobów oraz różnorodnych sposobów jej ochrony. Sześciolatki z naszego przedszkola wędrowały pod opieką i przewodnictwem leśniczego- pana Jerzego Bąka, który opowiadał o swojej bardzo ciekawej pracy, zwyczajach zwierząt, pokazywał różne gatunki drzew i roślin runa leśnego. Wsłuchiwały się w odgłosy ptaków i szum wiatru w koronach drzew. Z zainteresowaniem oglądały mrowisko i obserwowały mozolną pracę mrówek, by wreszcie dotrzeć do szkółki leśnej. Tu pan Zygmunt Pyzik objaśnił nam co trzeba zrobić, by z małych nasionek wyrósł szumiący bór.

Przedszkolaki odwiedzają "szkoły"

Dnia 29.09.2007 r. dzieci z naszego przedszkola miały przyjemność odwiedzić Szkołę Języka Angielskiego, w której naucza się metodą „Helen Doron” oraz mieszczącą się w tym samym budynku Szkołę Muzyki Rozrywkowej.

Wystawa "Jesienne cudaki"

Na początku października w naszym przedszkolu zorganizowałyśmy wystawę pt: "Jesienne cudaki”. Prace plastyczno – techniczne przygotowały dzieci z każdej grupy wiekowej. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie zabawnych postaci z wykorzystaniem różnorodnych warzyw - darów jesieni.