30.09.2022

Dzień Chłopaka

Z okazji święta wszystkich chłopaków
Każda dziewczyna dziś im życzy
wiele radości, szczęścia
i samej życia słodyczy.

W Polsce przyjęło się świętować Dzień Chłopaka w szkołach i przedszkolach właśnie 30 września. Z tej okazji przygotowuje się zabawy, uroczystości i upominki. W tym dniu i w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda grupa świętowała na swój własny sposób. Każdy chłopiec otrzymał drobny upominek. Nie zabrakło również życzeń, piosenek oraz uścisków. A po występach dziewczynki rozdały wszystkim chłopcom słodycze, oczywiście same również zostały nimi poczęstowane.

29.09.2022

Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem.

W czwartek 29.09.2022r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w spotkaniu z Policjantem. Aktywnie słuchały pogadanki o bezpieczeństwie dziecka w ruchu drogowym m.in. o podróżowaniu dziecka autem w foteliku, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Przypomniały również sobie, że nie wolno podchodzić i głaskać nieznanych psów. Z udziałem dzieci odbywały się pokazy prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z gr.III powiedziały wierszyk "Na chdniku" o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Nie zabrakło prezentacji sprzętu jaki policjant nosi przy sobie. Chętne dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy policjant mierząc kamizelkę oraz trzymając "lizaka" policyjnego. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy radiowóz - pieczątkę. Po spotkaniu z panem Policjantem dzieci bawiły się wykorzystując zdobyte wiadomości. Wykonały równiez sylwetkę pana Policjanta.

28.09.2022

Język angielski

W minionym tygodniu dzieci poznawały przybory szkolne na zajęciach z języka angielskiego. Bawiły się wrzucając różne przybory do plecaka, oczywiście nazywając poszczególne przedmioty. Nie zabrakło też powtórek kolorów i przeliczania kredek czy ołówków. Brawo dzieciaki! Naprawdę świetna robota.

21.09.2022

Teatrzyk "Przygody Piotra Zapominalskiego"

W środę 21 września odwiedził nasze przedszkole pan Maciej ze studia Magic - Art w Łodzi z przedstawieniem pt. "Przygody Piotra Zapominalskiego". Jest to historia o niegrzecznym chłopcu, którego przygody stanowią przestrogę dla dzieci, aby nie postępowały jak Piotr. Dzieci podróżują wraz z głównym bohaterem przez zaczarowaną krainę. Przygody Piotrusia sprawiają, że staje się on lepszym.

Dzieciom bardzo podobały się sztuczki magiczne: mnożące się pieniądze, stalowe obręcze łączące się i rozłączające na oczach przedszkolaków. Bardzo chętnie brały udział w sztuczkach z panem Maciejem.

23.09.2022

Pierwszy Dzień Jesieni

W końcu nadeszła!!! 23 września w naszym przedszkolu przywitaliśmy Panią Jesień. Było przeliczanie i segregowanie liści, gry, zabawy oraz wspólne pamiątkowe zdjęcia. Chętne dzieci mogły wcielić się w postać Pani Jesieni. Na zakończenie grupy wykonały portrety Pani Jesieni, które zawisły w holu przedszkola.

20.09.2022

Dzień Przedszkolaka

"Wrzesień - jabłka się czerwienią, babie lato już na polach.

Gdy witamy się z jesienią, dzień swój każdy ma przedszkolak."

Słowa tej piosenki przypomniały nam dzisiaj o bardzo ważnym święcie. 20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Każda z grup świętowała na swój własny sposób. Dzieci z najmłodszej grupy zamieniły się w bajkowe zwierzątka, które urządziły sobie bal w przedszkolu. Starsze grupy natomiast rozwiązywały różne zagadki, prezentowały ulubione zabawy zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu. Aby dzień ten był bardziej uroczysty dzieci odśpiewały "Sto lat" wszystkim przedszkolakom oraz poczęstowały się słodkościami.

Język angielski

W ubiegłym tygodniu dzieci bawiły się kolorami na zajęciach z języka angielskiego. Starszaki za pomocą czarodziejskiej różdżki potrafiły wskazać właściwy kolor. Znając nazwy kolorów po angielsku dzieci mogły nakarmić naszego potworka "pożeracza kolorów". A zabawa w kolorowe stopy utrwaliła nasze wiadomości.

15.09.2022

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz popularniejsze święto utworzono w 2008 roku, a dziś obchodzone jest w 196 krajach. Inicjatywa ta ma na celu rozbudzać kreatywność, pomysłowość dzieci oraz zachęcać do zabawy. Święto kropki obchodzone jest głównie w szkołach i przedszkolach. Również nasze przedszkolaki w tym dniu wykazują się dużą kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych, gdzie tematem przewodnim jest właśnie kropka. Dzieci biorą udział w zabawach oraz zadaniach przygotowanych specjalnie na tę okoliczność.

04.09.2022

Zajęcia adaptacyjne

W dniach 30 - 31.08.2022 w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia dla nowo przyjętych dzieci. Spotkanie miało na celu przezwyciężenie stresu oraz ułatwienie adaptacji do warunków przedszkolnych. Dzieci wspólnie z rodzicami poznały nowe panie, obejrzały salę, bawiły się w kącikach zainteresowań. Miały również możliwość uczestniczenia w zajęciach dodatkowych takich jak: j. angielski, tańce, rytmika. Pod koniec zajęć zjadły słodki poczęstunek. Podczas spotkania rodzice otrzymali wskazówki jak pomóc dziecku w tym trudnym dla niego okresie.