26.11.2021r.

Dzień Misia

25 listopada przypada święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. O tym ważnym dniu nie zapomniały też nasze przedszkolaki. Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, słuchały opowiadań, bajek i wierszy gdzie głównymi bohaterami były misie. Panie przygotowały mnóstwo atrakcji, były tańce, zabawy, zagadki, prace plastyczne oraz wiele innych niespodzianek.

22.11.2021

SŁAWNI POLACY

W dniach 10-19.11.2021 r. w gr. V we współpracy z rodzicami realizowany był projekt edukacyjny ,,Sławny Polak i Polka”, którego głównym celem było poznanie sylwetek sławnych Polaków. Dzieci wspólnie z rodzicami poszukiwały informacji dotyczących sławnych (wg wyboru rodziców) Polaków dzięki czemu poznawały różne sposoby zdobywania wiedzy: z prasy, książek, internetu. Zgromadzone materiały posłużyły do zaprezentowania przedszkolakom sylwetek Polaków, którzy byli wybitnymi postaciami w historii, wyróżnili się osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki, literatury, sztuki, sportu, których nazwiska są znane na całym świecie. Naszym ,,Starszakom” nie są obce nazwiska m.in. Marii Skłodowkeej-Curie, M. Kopernika, F. Chopina, Jana Pawła II, T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, A. Małysza, H. Sienkiewicza. Dzieci z gr. V wspólnie stworzyły ,,Album sławnych Polek i Polaków”, który posłuży propagowaniu tej wiedzy wśród młodszych kolegów w przedszkolu. Przy tej okazji odbyło się w grupie wiele zabaw np. zagadki słowno-ruchowe, zabawa ruchowa ,,Dowodzenie wojskiem”, improwizacje taneczne przy muzyce F. Chopina, zabawa plastyczna ,,malowanie muzyki”, zabawy ruchowe i słowne z wykorzystaniem wierszy J. Tuwima.

22.11.2021r.

Dawno, dawno temu...

Czym kiedyś bawiły się dzieci?
O tym i innych ciekawostkach z dawnych lat opowiadała dzieciom Pani Ania. Wiele zabaw jest nieznanych najmłodszemu pokoleniu. Obecnie świat wirtualny kusi swoją atrakcyjnością, komputery, telefony, różnorodność zabawek często sprawia, że dzieci nie potrafią bawić się razem. Do zabaw, które pamięta Pani Ania z dzieciństwa nie potrzeba było wyszukanego sprzętu, kupionych zabawek czy specjalnych przygotowań. Do zabawy wystarczyło cokolwiek: patyk, kawałek kory, kocyk, krzesło, kapsle, gumka, kreda...i już rodziły się w głowie pomysły. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały gościa, zadawały pytania, obejrzały zdjęcia z rodzinnego albumu i oczywiście poznały kilka wspaniałych zabaw.

10.11.2021r.

11 listopada

Dziś w naszym przedszkolu był wyjątkowy dzień. W związku z nadchodzącym Narodowym Świętem Niepodległości, które obchodzimy 11 listopada, nasze przedszkolaki, pod okiem pań przygotowały   patriotyczne wiersze (link do filmu ,,Wiersz GR V"), własnoręcznie wykonane kotyliony oraz prace plastyczne związane z tematyką narodową. W tym ważnym dla każdego Polaka dniu nie zabrakło również odśpiewania hymnu Polski (link do filmu,,Hymn GR V" ). Dzięki takim uroczystościom dzieci od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy.

09.11.2021r.

AKADEMIA UMYSŁU

„HARMONIJNY ROZWÓJ”

Nasze predszkole realizuje multimedialny program profilaktyczno-edukacyjny pt. „HARMONIJNY ROZWÓJ”, którego temat sprowadza się między innymi do zapobiegania trudnościom w nauce.

Głównym celem programu jest rozwój twórczego myślenia.
Zawiera on najnowsze informacje na temat mózgu i najskuteczniejszych metod ćwiczenia umysłu, a także zestawy zadań doskonalące różne płaszczyzny funkcjonowania umysłu: koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, inteligencję, myślenie kreatywne, słownictwo. Łatwy w odbiorze przekaz przeprowadzi przedszkolaków przez kolejne etapy prawidłowego rozwoju. Dzieci dowiedzą się, jak pobudzić umysł oraz jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki, poznają najnowsze sposoby szybkiego zapamiętywania oraz kilka sposobów na trening pamięci.