Przedszkolny "Dzień Marchewki"

W czwartek 12 października w naszym przedszkolu odbyły się niezwykłe urodziny - swoje święto obchodziła Marchewka! Wszystkie dzieci w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo a panie przygotowały wiele marchewkowych niespodzianek. Były zabawy ruchowe, quizy, tańce, itp. Każda grupa wykonała oczywiście  "marchewkową "pracę plastyczną i skosztowała pysznego soku. W tym dniu w naszym przedszkolu było dużo śmiechu i zabawy.

Wystawa "Warzywne cudaki"

Od kilku lat w naszym przedszkolu organizuje się wystawę "warzywnych cudaków" Tego dnia dzieci przynoszą z domu przeróżne warzywa, z których wyczarowują niesamowite warzywne stworki. Podczas tworzenia postaci z warzyw przedszkolaki wykazują się pomysłowością i kreatywnością a przy tym świetnie się bawią.

Teatrzyk "Lekcja dobroci Jasia I Małgosi"

W piątek 6 października  do naszego przedszkola zawitał objazdowy teatrzyk z Białegostoku  z przedstawieniem „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”. Była to zmieniona wersja bajki „Jaś i Małgosia”. Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, wskazywali godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach. Jasia i Małgosię za prezentowanie właściwych postaw spotkała nagroda – wdzięczność innych. Kiedy sami znaleźli się w potrzebie, otrzymali wsparcie ze strony spotkanych wcześniej postaci. Poprzez treści teatrzyku przedszkolaki uczyły się rozróżniać dobro od zła, nabywać opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, jak również kształtować umiejętność mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą.

Alarm przeciwpożarowy

W piątek  6 października  w naszym przedszkolu została przeprowadzona  próbna ewakuacja dzieci i pracowników placówki. Celem akcji było ćwiczenie szybkiego i zorganizowanego opuszczenia budynku przedszkola przez wszystkie przedszkolaki oraz personel. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie, z zachowaniem wszystkich procedur.Celem takich akcji jest przygotowanie dzieci oraz pracowników do właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Przede wszystkim zachowanie spokoju oraz szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Systematyczne przeprowadzanie ewakuacji na pewno nauczy dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia.

29.09.2017

Teatrzyk w przedszkolu

W każdym miesiącu gościmy w naszym przedszkolu teatrzyk objazdowy. Podczas takiego przedstawienia dziecko jest widzem i obserwatorem, aktywnie uczestniczy w różnego typu inscenizacjach i koncertach przygotowanych przez profesjonalistów, poznaje zasady panujące w teatrze, często samo wciela się w rolę aktora, rozwija wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, otrzymuje wzorce artystyczne i poszerza wiadomości o teatrze.

28.09.2017

Wycieczka do jesiennego lasu

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody, dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W planie było przejście ścieżką dydaktyczną oraz pieczenie kiełbasek. Po lesie oprowadzał nas młody pan leśniczy, który opowiedział  wiele ciekawostek o lesie, jego mieszkańcach oraz miejscach, które warto zobaczyć. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję w bezpośredni sposób obserwować, jak zmienia się las jesienią, poznać liczne okazy grzybów, różne rodzaje drzew i ich nazwy. W rozmowie z leśniczym wykazały się bardzo dobrą znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedziały, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Pełne energii i miłych wrażeń wróciły do przedszkola.

Policjanci w przedszkolu

W czwartek gościliśmy w naszym przedszkolu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Policjanci omówili zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, przypomnieli dzieciom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem itp. Zwrócili również uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi i zwierzętami. Spotkanie było pouczające a uzyskane  informacje z pewnością przyczynią się do większej świadomości i poprawy bezpieczeństwa dzieci w drodze do przedszkola i poza nim.

26.09.2017

Wycieczka do Komendy Policji

We wtorek 26 września  starszaki z naszego przedszkola wybrały sie do Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Przedszkolaki miały okazję poznać bliżej pracę  policjantów, obejrzeć policyjny sprzęt, pomieszczenia i oczywiście radiowozy. Starszaki wysłuchały też policynych porad dotyczących bezpieczeństwa.

Wystawa grzybów

O tym, jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i trujących, a także jak postępować w przypadku zatruć grzybami opowiedzieli pracownicy biłgorajskiego sanepidu w trakcie wystawy, którą mogły zobaczyć nasze przedszkolaki. Wystawa była wyjątkowa, bo prezentowane grzyby nie były atrapami, a prawdziwymi okazami. Eksperci przypominali, że nawet jeśli w lesie spotkamy grzyby trujące lub niejadalne, to nie niszczmy ich, bo stanowią one część ekosystemu lasu i często są pożywieniem dla zwierząt.

Pierwsze dni w przedszkolu

Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę i naukę w przedszkolu. Nowy rok przedszkolny rozpoczęliśmy w poniedziałek 4 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Niektóre dzieci z uśmiechem wracały do swoich grup po wakacyjnej przerwie, dla innych dzień ten był jednym z najtrudniejszych. Po raz pierwszy przekroczyły one próg przedszkola. Chociaż rozstanie było dla niektórych przedszkolaków trudne, dzieci szybko zaaklimatyzowały się  i zadowolone wracają do domów.