16.02.2223 r.

Rodzice czytają dzieciom

W gr. VI w ramach realizacji projektu ,,Z mamą i tatą czytamy, książki pokochamy” mama Aurelii czytała dzisiaj dzieciom pięknie ilustrowaną baśń ,,O czerwonym Kapturku” . Dzieci chętnie uczestniczyły w takim spotkaniu, w ciszy wysłuchały utworu z zaciekawieniem oglądając ilustracje.

Wszyscy chcemy by nasze dzieci były mądre, dobre i szczęśliwe. Podstawowym założeniem projektu jest kształtowanie nawyków czytelniczych, wprowadzenie dzieci w świat literatury, doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycia estetyczne i emocjonalne. Kontakt z książką ma ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego dziecka, pozwala mu rozwijać wyobraźnię, wzbogacić zasób słownictwa i sferę przeżyć emocjonalnych.

Dziękujemy mamie Aurelii, że gościła w naszej grupie.