"Międzyprzedszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek"

W czwartek 12.01.2023r odbył się Międzyprzedszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Hej kolęda, kolęda" organizowanym przez Samorządowe Przedszkole Nr.2 w Biłgoraju. Nasze przedskzole reprezentowała silna grupa 10 przedszkolaków.

W grupie wiekowej dzieci młodszych jako pierwszy zaprezentował się Wojtuś z gr. VI w kolędzie "Przybieżeli do Betlejem". Następnie zaśpiewały aniołki z gr. II : Julia, Ania i Alicja pastorałkę "Aniołek maleńki jak wróbelek". W grupie wiekowej dzieci starszych reprezentowali nasze przedszkole: Klara z gr. III z kolędą "Przybieżeli do Betlejem" oraz połączone głosy z gr. IV i V pod wspólną nazwą Pszczółki : Agatka, Hania, Adrianek, Hania i Gabrysia w pastorałce " Od serca do ucha". Choć kolęda "Przybieżeli do Betlejem" powtórzyła się w naszym repertuarze jednak sposób i stylistyka wykonania była bardzo odmienna. Oba wykonania bardzo podobały się publiczności. Po wykonaniu utworu dzieci otrzymały upominki i dyplomy.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy!