Wizyta Świętego Mikołaja

Cały rok czekałem,

Byłem bardzo, bardzo grzeczny,

Bardzo się starałem.”

Mikołajki w przedszkolu, to jeden z najbardziej  oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przygotowują się na przybycie tak ważnego gościa. W naszym przedszkolu było podobnie. Dzieci uczyły się piosenek, wierszy, tańców. Przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

Nadszedł długo oczekiwany dzień – 5 grudnia 2022r. Od samego rana w naszym przedszkolu panowały radość i poruszenie. W każdej grupie dominował kolor czerwony. Przedszkolaki w czerwonych ubrankach i mikołajowych czapkach z wielką niecierpliwością czekały na przybycie gościa. Wreszcie w drzwiach naszego przedszkola, z okrzykiem „ho, ho, ho” pojawił się św. Mikołaj. Dzieci były zachwycone! Z uśmiechem na twarzach powitały go gromkimi brawami i wesołą piosenką. Mikołaj obdarował przedszkolaki prezentami. Następnie niczym gwiazdor pozował do zdjęć, przytulając każde dziecko do swojej śnieżnobiałej brody. Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami. Atmosfera tego dnia była magiczna.

Św. Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!