Bezpieczny przedszkolak - spotkanie z policjantem.

W czwartek 29.09.2022r. przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w spotkaniu z Policjantem. Aktywnie słuchały pogadanki o bezpieczeństwie dziecka w ruchu drogowym m.in. o podróżowaniu dziecka autem w foteliku, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Przypomniały również sobie, że nie wolno podchodzić i głaskać nieznanych psów. Z udziałem dzieci odbywały się pokazy prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z gr.III powiedziały wierszyk "Na chdniku" o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Nie zabrakło prezentacji sprzętu jaki policjant nosi przy sobie. Chętne dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy policjant mierząc kamizelkę oraz trzymając "lizaka" policyjnego. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy radiowóz - pieczątkę. Po spotkaniu z panem Policjantem dzieci bawiły się wykorzystując zdobyte wiadomości. Wykonały równiez sylwetkę pana Policjanta.