23.04.2023

XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca

23 kwietnia 2023 r. w sali widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbył sie XVIII Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej im. Wiesława Zająca organizowany przez nasze przedszkole. Uczestników festiwalu powitała pani dyrektor Małgorzata Motek. Na scenie pojawili się soliści oraz zespoły nie tylko z Biłgoraja lecz również z Tarnogrodu i Zwierzyńca. Występy uczestników przeplatane były popisami rytmiczno - tanecznymi grupy "Słoneczka" z naszego przedszkola. W czasie trwania obrad jury grupy " Motylki", "Pszczółki" oraz "Słoneczka" przedstawiły bajkę muzyczną "Calineczka". Tematyka piosenek oscylowała wokół tematyki wiosennej oraz ekologicznej. Festiwal prowadziły dziewczynki z najstarszych grup naszego przedszkola: Zuzanna Grzyb i Nina Wilkiel. W jury zasiedli pani Irena Wołowska oraz pan Konrad Biczak. Jury oceniało prezentacje w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. A oto wyniki festiwalu:

W kategorii soliści:

I miejsce otrzymała: Hania Futyma - Samorządowe Przedszkole nr1;

II miejsce otrzymała: Alicja Cis - Samorządowe Przedszkole nr2;

III miejsce otrzymała: Julia Tworek - Domek Przedszkolaka.

Wyróżnienie otrzymał: Jakub Szperkowski - Samorządowe Przedszkole nr2

W kategorii grupy:

I miejsce otrzymała grupa "Marcowi przyjaciele" - Domek Przedszkolaka;

II miejsce otrzymała grupa "Tygryski" - Samorządowe Przedszkole nr2;

III miejsce otrzymała grupa "Motylki" - Samorządowe Przedszkole nr3;

Wyróżnienie otrzymała: "Gr.3" - Samorządowe Przedszkole nr1.

Bardzo dziękujemy dyrekcji BCK za udostepnienie sali widowiskowej, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!