Światowy Dzień Wody

"Pamiętaj człowieku młody, nie wolno marnować wody!"

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszym przedszkolu dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, odgłosy jakie wydaje woda, badały wodę za pomocą dotyku. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie mieszka woda, komu i do czego potrzebna jest woda, jak oszczędzać wodę. Brały udział z zabawie badawczej "co tonie, a co pływa". Poszczególne działania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Każde dziecko wykonało również swoją kropelkę stosując różne techniki aktywności artystycznej. Poprzez takie działania możemy już od najmłodszych lat uczyć dzieci oszczędzania wody i pokazać jakie jest jej znaczenie dla życia na Ziemi.