09.11.2021r.

AKADEMIA UMYSŁU

„HARMONIJNY ROZWÓJ”

Nasze predszkole realizuje multimedialny program profilaktyczno-edukacyjny pt. „HARMONIJNY ROZWÓJ”, którego temat sprowadza się między innymi do zapobiegania trudnościom w nauce.

Głównym celem programu jest rozwój twórczego myślenia.
Zawiera on najnowsze informacje na temat mózgu i najskuteczniejszych metod ćwiczenia umysłu, a także zestawy zadań doskonalące różne płaszczyzny funkcjonowania umysłu: koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, inteligencję, myślenie kreatywne, słownictwo. Łatwy w odbiorze przekaz przeprowadzi przedszkolaków przez kolejne etapy prawidłowego rozwoju. Dzieci dowiedzą się, jak pobudzić umysł oraz jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki, poznają najnowsze sposoby szybkiego zapamiętywania oraz kilka sposobów na trening pamięci.