Wycieczka gr. II i IV

27 września dzieci z grupy II i IV po raz pierwszy pojechały na wycieczkę grupową. Już sama jazda autokarem była dużym przeżyciem dla naszych przedszkolaków, jednak największe atrakcje czekały na miejscu. Kiedy dojechaliśmy do Osady Leśnej Doboszówka dzieci mogły podziwiać piękny krajobraz. Na początku wysłuchały wykładu oraz obejrzały dawne narzędzia wykorzystywane do wypieku chleba. Następnie same zabrały się do pracy: młóciły zboże, przesiewały oraz mieliły na mąkę. Gdy mąką była gotowa dzieci mogły przygotować chleb, ale to nie łatwa praca - trzeba było dobrze wyrobić ciasto, uformować bochenek, posmarować jajkiem i posypać nasionami. Po tak ciężkiej pracy należała się chwila odpoczynku na placu zabaw. Po przerwie przedszkolaki zabrały się za przygotowanie pizzy, każdy wg własnego przepisu :-)

Gdy pizza się piekła, dzieci nie traciły czasu -  nakarmiły kozy, owce, króliki, alpaki, kawie, obejrzały bażanty, sowę, niektórym udało się nawet pogłaskać konia. Po takich atrakcjach wszyscy zasiedli do posiłku. Pizza była pyszna i sycąca, a kto miał jeszcze troszkę miejsca w brzuszku mógł spróbować chleba z własnoręcznie przygotowanym masłem. Po takim dniu pełnym atrakcji, dzieci zmęczone ale szczęśliwe wsiadły do autokaru i powróciły do przedszkola.