22.03.2021r.

Pierwszy Dzień Wiosny

22 marca nasze przedszkolaki wzieły udział w tradycyjnym zwyczaju pożegnania zimy i powitania wiosny. Na tę okoliczność dzieci przygotowały wierszyki, piosenki i tańce.  Po długich namowach udało sie naklonić Marzannę - symbol zimy, aby odeszła, choć po minie widać, że nie była zadowolona. Gdy dzieci żegnały zimę Pani dyrektor dostarczyła list od Wiosny, która prosiła w nim aby ją odnależć, dzieci nie miały z tym problemu, choć Wiosna dobrze sie ukryła. To nie był koniec poszukiwań - Wiosna przygotowała dla dzieci zagadki i zadania, które ukryła na placu przedszkolnym, ich odnalezienie jak i wykonanie nie sprawiło dzieciom trudności. Na zakończenie Wiosna wręczyła dzieciom upominki i obiecała zostać z nami przez najbliższe trzy miesiące.