15.01.2016

Teatrzyk "Cenne rady"

W piątek 15 stycznia w naszym przedszkolu zagościł Teatr Lalek Bajka  ze spektaklem pt. „Cenne rady”. Teatr ten pracuje na własnych scenariuszach a w swej ofercie zawiera przedstawienia obrazujące legendy, baśnie oraz bajki mające przesłania wychowawcze i profilaktyczne. Akcja prezentowanej bajki rozgrywała się w chatce u Kozy i Kózki, w lesie oraz w pobliżu drogi. Głównym celem  było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli jak przestrzegać zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Uczy również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów. Przedszkolaki  z wielkim zaciekawieniem śledziły losy bohaterów, a w efekcie wyniosły niepowtarzalną lekcję, że zawsze należy być ostrożnym, zwłaszcza kiedy korzystamy z drogi.