08.12.2015

Mobilne planetarium

We wtorek 8 grudnia 2015r. w naszym przedszkolu gościło mobilne planetarium Antares, dzięki któremu mogliśmy z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa, którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej nadmuchiwanej kopule, która stanowiła idealną namiastkę kosmosu.  Dla najmłodszych była to niewątpliwie okazja do odbycia cudownej podróży w niezwykły i jakże nieznany świat astronomii. Przedszkolaki  zobaczyły zjawiska związane  z dobowym i rocznym  ruchem  sfery niebieskiej, odbyły podróż przez Układ Słoneczny, zwiedzając Marsa, Księżyc a nawet podziwiały niesamowity lodowy pierścień Saturna. Takie nietypowe zajęcie bardzo spodobało się wszystkim dzieciom i sprawiło im ogromną radość.