27.11.2015

„Pokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest…”

W piątek 27 listopada po raz kolejny obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoich pluszowych przyjaciół – misie. Maskotki były różne, od bardzo malutkich, do bardzo, bardzo dużych, a liczba pluszowych przyjaciół była imponująca.

Już od samego rana  przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Były tańce i zabawy ruchowe do „misiowych piosenek”, zadania plastyczne, słuchanie bajeczek z misiem w roli głównej oraz słodkie małe co nieco. Dzieci poznały również historię powstania pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia niedźwiedzi. Po wspólnych tańcach i harcach nadszedł czas na zasłużony odpoczynek oczywiście w towarzystwie swoich ukochanych misiaczków.

To był długi dzień …