19.10.2015

Starszaki w Komendzie Policji

W poniedziałek 19.10.2015r. dzieci ze starszych grup wiekowych odwiedziły Komendę Policji w Biłgoraju. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć pomieszczenia, w których pracują policjanci. Ciekawa i niesamowita dla dzieci okazała się cela zamykana kratami, w której przetrzymywani są przestępcy. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania o pracy policjantów a także zobaczyły sprzęt, którym na codzień posługują się stróże prawa. Wycieczka do Komendy była również okaząją do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, znajomości numerów alarmowych. Starszakom bardzo podobały sie policyjne radiowozy, ale chyba najwięcej emocji wzbudziły "czworonożni funkcjonariusze", czyli policyjne psy, które w wielu sytuacjach są po prostu niezastąpione. Wycieczka okazała się bardzo udana i wywowała wiele pozytywnych wrażeń.