24.04.2015

Wizyta w bibliotece

Wycieczki do biblioteki zawsze są dla dzieci ogromną frajdą. Nie ma chyba lepszej okazji ku temu, aby "zaprzyjaźnić" dzieci z książką i rozwinąć ich zainteresowania czytelnicze. 24 kwietnia  grupa Motylki odwiedziła  Bibliotekę Pedagogiczną znajdującą się w pobliżu przedszkola.
   Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Podczas odwiedzin w bibliotece przedszkolaki dowiedziały się, czym jest biblioteka, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem  oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Była też wycieczka pośród półek z książkami. Pani bibliotekarka bardzo serdecznie zachęcała dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Przedszkolakom bardzo spodobała się wizyta w bibliotece i obiecały, że wrócą tu z rodzicami.