19.03.2015

Przedszkolaki w muzeum

W czwartek 19 marca dzieci z grup starszych wybrały się do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej na wystawę "Dziecięcy świat - zabawki z dawnych lat". Starszaki mogły obejrzeć zabawki, którymi bawiono się kiedyś, ze szczególnym zwróceniem uwagi na takie, które stały się już nieznane m.in. - koguciki kupowane na targu, słomiane koziołki, itp. Na wystawie nie zabrakło również zabawek wytwarzanych samodzielnie - pistoletów z patyka, łódeczek z kory drzewa, proc, itp. Te "domowe" zabawki pokazane były na tle kilkuset przykładów różnorodnych zabawek kupowanych współcześnie w sklepach. Starszaki wróciły bardzo zadowolone z wystawy, bo chociaż przez chwilę "przeniosły się" w świat dzieciństwa swoich dziadków.