Spotkanie muzyczne

17 stycznia 2014 w przedszkolu odbyło się miłe spotkanie muzyczne z Panem Michałem – muzykiem specjalizującym się w grze na instrumentach perkusyjnych. Dzieci miały okazję poznania wyglądu, nazw i brzmienia oryginalnych instrumentów np. drewnianych afrykańskich bębnów, dzwonków zrobionych z suszonych kopytek lamy czy deszczowej grzechotki. Wszyscy bardzo uważnie słuchali wygrywanych rytmów i tańczyli m. inn. przy odgłosach naśladujących szum wodospadu, ryczenie lwa czy rechotanie żab. Każde dziecko miało możliwość gry na różnych instrumentach perkusyjnych jak dzwonki, tamburyna, grzechotki, trójkąty w utworzonej przez muzyka ,,przedszkolnej orkiestrze”. Spotkanie to dało dzieciom wiele radości.