18.04.2013

Spotkanie ze stomatologiem

W naszym przedszkolu w grupach młodszych odbyło się spotkanie ze stomatologiem. Pani doktor wyjaśniła przyczyny powstawania próchnicy zębów, wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowia, tym samym zachęcając do spożywania warzyw i owoców.

Starsze grupy miały okazję zwiedzic gabinet dentystyczny pani E. Fedak. Dowiedziały się jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Poznały akcesoria i narzędzia potrzebne do pracy w tym zawodzie, rozmawiały o konieczności codziennego dbania o zęby, uczyły się prawidłowego ich szczotkowania. Wspólnie z gościem ustaliły listę produktów zdrowych i szkodliwych dla zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem, zadawały mnóstwo dociekliwych pytań. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od p. stomatolog kolorowe naklejki i obrazki do pomalowania.