15.10.2012

Wycieczka na Pocztę

„Listonosz"
Przez ulice długie, od samego rana
Idzie pan listonosz, torbę ma wypchaną.
Czy pogoda, czy dzień mglisty
Pan listonosz nosi listy.
Stuku – puku, proszę wpuście listonosza,
Pan listonosz listy niesie,
Nie pomyli się w adresie.

(M.Terlikowska)
Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego, aby przyjrzeć się bliżej pracy urzędników pocztowych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od części ogólnodostępnej. Tu dowiedzieliśmy się, że na poczcie oprócz wysłania listu można załatwić wiele innych spraw, na przykład dokonać wpłaty bądź wypłaty, założyć lokatę, wziąć kredyt bądź kupić pocztówkę lub gazetę.. Obejrzeliśmy jak wygląda strój, torba i inne akcesoria niezbędne w trudnej pracy listonosza. Pani opowiedziała nam o drodze listu od nadawcy do adresata i zapoznała nas z wymogami, które należy spełnić przy nadaniu przesyłki. Z poczty wzięliśmy druczki, aby także w przedszkolu bawić się w wysyłanie listów i roznoszenie paczek.
Dzięki wycieczce dzieci poznały wszystkie tajniki pracy pocztowca oraz dowiedziały się jak wielka odpowiedzialność spoczywa na pracownikach poczty, aby przesyłki zostały dostarczone pod właściwy adres.