23.05.2012

Maj miesiącem książki

23 maja przedszkolaki udały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej i drukarni.

Małych gości powitała bibliotekarka Pani Małgorzata Małek która zapoznała dzieci z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni. Ponadto zwróciła szczególną uwagę na reguły dotyczące postępowania z książką i na to, że ich przestrzeganie sprawia, że książkowe zbiory służą wielu pokoleniom czytelników. Na pamiątkę wszystkie dzieci dostały zakładki do książek. Lekcje biblioteczne bez wątpienia stanowią dużą atrakcję dla dzieci, zachęcając je jednocześnie do korzystania z bibliotek i czytelni.  Mamy nadzieję, że wizyta przedszkolaków w bibliotece będzie ich początkiem przygody z czytelnictwem.

Dalej ruszyliśmy do drukarni Helvetica. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądaliśmy się ogromnym maszynom. Pan maszynista załadował  wybrany rodzaj papieru i maszyna wystartowała z drukiem. Wydrukowane materiały załadowane zostały na wózek i przewiezione do działu ekspedycji. Tam przycięto je na gilotynie, zszyto, zapaczkowano i zawieziono do magazynu, z którego odbierane są przez firmy. Przedszkolakom bardzo podobało się zwiedzanie drukarni. Podziękowaliśmy za umożliwienie nam poznania tajników pracy w drukarni.