28.09.2011

Przedszkolaki na wycieczce w Powiatowej Komendzie Policji

Dzieci odwiedziły biłgorajskich policjantów. Wycieczka po najciekawszych zakamarkach komendy zakończyła się deklaracją ze strony małych wycieczkowiczów o tym, że marzą o pracy w Policji.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia budynku komendy.Dużą ciekawość wśród przedszkolaków wzbudziła praca oficera dyżurnego. Podczas wizyty na stanowisku kierowania dzieci z zafascynowaniem przyglądały się urządzeniom znajdujących się w dyżurce, w tym ogromne zainteresowanie wzbudził monitoring pomieszczeń komendy.
Kolejnym punktem programu, na który dzieci czekały z niecierpliwością było obejrzenie policyjnego samochodu. Wszyscy chętni mogli zasiąść za kierownicą radiowozu.
Na zakończenie wycieczki przewodnik psa policyjnego przedstawił dzieciom swojego czteronożnego przyjaciela. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści o policyjnych akcjach z użyciem psów, jak i same chętnie zgadywały w jakich sytuacjach psy mogą pomóc.
Wycieczka po biłgorajskiej komendzie przybliżyła dzieciom pracę stróżów prawa, jak również pokazała, że policjant jest przyjacielem, do którego zawsze mogą zwrócić się o pomoc.