Basiowy BAL PASIASTYCH

W dniu 02.12.2010 w naszym przedszkolu odbył się „Basiowy Bal Pasiastych”. W zabawie udział wzięły dzieci z grupy IV, V i VI. Przygotowania do imprezy rozpoczęły się dużo wcześniej, gdyż na długo przed balem przedszkolaki poznały cykl przygód Basi bohaterki serii książek Zofii Staneckiej.

Zaś współudział w przygotowaniach do balu – wykonanie uroczych pasiastych czapeczek podgrzewało tylko atmosferę oczekiwania.
Jak to na balu bywa przeważały tańce i zabawy przy muzyce. Nie zabrakło jednak i innych atrakcji. W tym dniu dzieci wykonały prace plastyczne na temat „Nieznane przygody Basi”, z których powstał następnie piękny album podziwiany przez rodziców i gości przedszkola. Odbył się Quiz „Co wiemy o Basi”.
Z kolei w trakcie konkursu „Mam talent – zostanę pisarzem”, dzieci tworzyły przepiękne słowne opowiadania i historie o przygodach Basi. Z wielką radością i zapałem rywalizowały w konkursie na czas „Dorysuj paski w stroju Basi”.
Jak na prawdziwy bal przystało odbył się również wybór króla i królowej balu, którym nadano uroczyście imiona Baś i Basia.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy stając się jednocześnie od tej chwili pasiastymi przyjaciółmi Basi.
Uroczystość zakończyła się wspólnym słodkim poczęstunkiem.
Była to super okazja do spotkania integracyjnego dzieci z trzech grup naszego przedszkola.
A wszystko to bo Basię bardzo kochamy i o jej przygodach wciąż chętnie rozmawiamy.

W. Dubiel