28.05.2011

Piknik rodzinny

Dzień 28 maja był dla przedszkolaków z grup VII i VIII dniem pełnym wrażeń. Tego dnia odbyło się spotkanie integracyjne dzieci i rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Biłgoraj.

Las przywitał nas piękną, wiosenną pogodą. Uroczystość rozpoczęła przechadzka po ścieżce dydaktycznej i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt żyjących w lesie. Wszyscy mieli możliwość obserwowania przyrody patrząc, słuchając, dotykając. Po lesie oprowadzał nas leśniczy pan Jerzy Bąk opowiadając jakie znaczenie ma las w naszym życiu i inne ciekawostki dotyczące świata przyrody. Pogoda dopisała, więc spacer po lesie był ogromną przyjemnością dla wszystkich. Kolejnym punktem wycieczki był występ artystyczny przedszkolaków, które do tej uroczystości przygotowały się bardzo solidnie i do perfekcji opanowały treść wierszy i piosenek. W oczach rodziców widać było wzruszenie i dumę. Końcowym i bardzo miłym akcentem naszej wycieczki było ognisko, a upieczona na nim kiełbasa smakowała jak nigdy dotąd.
Nauczycielki, rodzice i dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 3 serdecznie dziękują Nadleśnictwu Biłgoraj, a szczególności panu leśniczemu Jerzemu Bąkowi za okazaną pomoc w organizacji wycieczki.. Była to dobra okazja do buczenia zainteresowania otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz zintegrowania dzieci i rodziców poza terenem przedszkola.

Agnieszka Górecka