19.12.2009

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

„Nad stajenką gwiazdka świeci.
Do stajenki idą dzieci.
Idą dzieci w równych rządkach,
niosą dary dla dzieciątka.”

Boże Narodzenie w Polsce to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. Polskim zwyczajem jest rozpoczynanie uroczystej wieczerzy wigilijnej od łamania się opłatkiem przy składaniu życzeń. Dzieci na zajęciach w przedszkolu poznają zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczą się kolęd, lepią aniołki i postacie do szopki betlejemskiej, ubierają choinkę, robią ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, przedstawiają jasełka, chodzą z życzeniami do instytucji współpracujących z przedszkolem. Dopełnieniem działań dzieci są grupowe spotkania wigilijne.

W tym roku odbywały się 19.12.2009r. Do przedszkola przybyli zaproszeni goście. Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

Opracowała Agnieszka Momot