IV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają,
Źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.”
Goethe

Dnia 14.04.2007 r. odbył się IV Międzyprzedszkolny Festiwal Piosenki Dziecięcej, którego organizatorem było nasze przedszkole. W sali BCK-u serdecznie witaliśmy wszystkich przybyłych gości, wychowanków przedszkoli i ich opiekunów. Na scenie mogliśmy podziwiać „młode talenty” wokalne w wieku od trzech do sześciu lat, a w trakcie oczekiwania na werdykt jury również występy grup tanecznych.

Po burzliwych obradach jury przyznało nagrody i wyróżnienia w następujących grupach:

soliści

I miejsce: Mikołaj Borowiec z Przedszkola Samorządowego Nr 2;
II miejsce: Amelia Zuszman z Przedszkola Samorządowego Nr 3;
III miejsce: Diana Kotuła z Przedszkola Samorządowego Nr 2;
I wyróżnienie: Kinga Dziduch z Przedszkola Samorządowego Nr 3;
II wyróżnienie: Julia Kudełka z Przedszkola Samorządowego Nr 3;

zespoły

I miejsce: Grupa VIII z Przedszkola Samorządowego Nr 3; II miejsce: „Mali przyjaciele” z Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie; III miejsce: Grupa „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego Nr 2; I wyróżnienie: Grupa IV z Przedszkola Samorządowego Nr 1; II wyróżnienie: Grupa XII z Przedszkola Samorządowego Nr 1.

Serdecznie dziękujemy ludziom dobrej woli, dzięki którym mógł odbyć się ten Festiwal. Organizację imprezy dofinansowała Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w ramach programu „Działaj Lokalnie V” – Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dziękujemy również sponsorom Festiwalu: Burmistrzowi Miasta Biłgoraj Panu Januszowi Rosłanowi, nauczycielowi muzyki Panu Wiesławowi Zającowi, firmie TOPIC z Łodzi oraz rodzicom naszych wychowanków. Liczymy na dalszą współpracę w następnych latach.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji „Ocalić od zapomnienia” organizowanej przez Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Biłgoraju. Naszym celem jest zebranie piosenek dziecięcych z minionych lat. Zgromadzony materiał posłuży nam do wydania zbiorku piosenek pt: „Piosenki pokoleń na dziecięcą nutę”.