„Od ziarenka do bochenka”- wizyta grupy II w Leśnej Osadzie „Doboszówka”

Dnia 17.06.2024 r. grupa II wybrała się razem z rodzicami na wycieczkę do Osady Leśnej „Doboszówka” w Kalenne. Celem tego wyjazdu było: przybliżenie życia naszych przodków, zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna, omawianie procesu powstawania masła oraz udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Warsztaty te dały dzieciom możliwość mielenia ziarna na mąkę w żarnach, pokaz wyrabiania chleba, formowanie bochenków oraz własnoręczny wypiek. Ważnym elementem wycieczki było zwiedzanie mini ZOO, karmienie zwierząt takich jak: alpaki, króliki, kozy i owce. Dzieci miały również możliwość zabawy na placu zabaw. Ostatnim punktem programu było przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczestnicy wycieczki pełni wrażeń i uśmiechu powrócili do swoich domów.