13.05.2024 r.

Wycieczka do Straży Pożarnej

W poniedziałek 13.05.2024r. dzieci z gr. II i Gr. VI odbyły wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. W siedzibie dzieci zostały przywitane przez pełniących dyżur strażaków, którzy zapoznali dzieci z samochodami do różnych zadań i ich wyposażeniem. Zaprezentowali działanie wybranych urządzeń i specjalistycznego sprzętu. Umożliwili dzieciom wejście do wozu strażackiego oraz urządzili dla nich pokaz zjeżdżania po rurze strażackiej czy sposób ubierania się strażaka do wyjazdu do akcji ratunkowej. Dzieci były bardzo zainteresowane tym co miały okazję zobaczyć i usłyszeć.