09.03.2022r.

Zapisy do przedszkola

na rok szkolny 2022/2023

Zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2022/2023 będą prowadzone od 14.02.2022 do 4.03.2022 roku.

Do przedszkola mogą być przyjęte dzieci z Miasta Biłgoraja, urodzone
w rocznikach: 2016, 2017, 2018, 2019 oraz w miarę wolnych miejsc dzieci urodzone w miesiącach styczeń-marzec 2020 roku. (W naborze uzupełniającym będą mogły zostać przyjęte dzieci z innych gmin w celu uzupełnienia ewentualnych wolnych miejsc).

Wnioski do przedszkola są wydawane w kancelarii przedszkola, w grupach oraz do pobrania na stronie internetowej przedszkola. Przy rekrutacji dzieci do przedszkola brane są pod uwagę kryteria przyjęć, a nie kolejność zgłoszeń.

Kryteria ustawowe:

1.      wielodzietność rodziny kandydata 10 pkt,

2.      niepełnosprawność kandydata 10 pkt,

3.      niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata 10 pkt,

4.      niepełnosprawność obojga rodziców kandydata 10 pkt,

5.      niepełnosprawność rodzeństwa kandydata 10 pkt,

6.      samotne wychowywanie kandydata w rodzinie 10 pkt,

7.      objęcie kandydata pieczą zastępczą 10 pkt.

Kryteria lokalne:

1.                 Dzieci sześcioletnie, które mają obowiązek odbyć przygotowanie przedszkolne, zamieszkałe w odległości do 3 km od  przedszkola, w którym złożyły wniosek
o przyjęcie 10 pkt,

2.                 Dzieci pięcioletnie, zamieszkałe w odległości do 3 km od przedszkola, do którego złożyły wniosek o przyjęcie 10 pkt,

3.                 Dzieci, których rodzeństwo uczęszcza do tego przedszkola 4 pkt,

4.                 Przedszkole znajduje się do 3 km od miejsca pracy rodziców 3 pkt,

5.                 Przedszkole znajduje się do 3 km od miejsca zamieszkania innych opiekunów kandydata (dalszej rodziny kandydata wspomagającej rodziców w sprawowaniu opieki) 3 pkt,

6.                 Rodzice kandydata są zatrudnieni lub prowadzą działalność gospodarczą na terenie Miasta Biłgoraja 2 pkt. (Należy załączyć dokument potwierdzający zatrudnienie).

Serdecznie zapraszamy.