SŁAWNI POLACY

W dniach 10-19.11.2021 r. w gr. V we współpracy z rodzicami realizowany był projekt edukacyjny ,,Sławny Polak i Polka”, którego głównym celem było poznanie sylwetek sławnych Polaków. Dzieci wspólnie z rodzicami poszukiwały informacji dotyczących sławnych (wg wyboru rodziców) Polaków dzięki czemu poznawały różne sposoby zdobywania wiedzy: z prasy, książek, internetu. Zgromadzone materiały posłużyły do zaprezentowania przedszkolakom sylwetek Polaków, którzy byli wybitnymi postaciami w historii, wyróżnili się osiągnięciami w różnych dziedzinach nauki, literatury, sztuki, sportu, których nazwiska są znane na całym świecie. Naszym ,,Starszakom” nie są obce nazwiska m.in. Marii Skłodowkeej-Curie, M. Kopernika, F. Chopina, Jana Pawła II, T. Kościuszki, J. Piłsudskiego, A. Małysza, H. Sienkiewicza. Dzieci z gr. V wspólnie stworzyły ,,Album sławnych Polek i Polaków”, który posłuży propagowaniu tej wiedzy wśród młodszych kolegów w przedszkolu. Przy tej okazji odbyło się w grupie wiele zabaw np. zagadki słowno-ruchowe, zabawa ruchowa ,,Dowodzenie wojskiem”, improwizacje taneczne przy muzyce F. Chopina, zabawa plastyczna ,,malowanie muzyki”, zabawy ruchowe i słowne z wykorzystaniem wierszy J. Tuwima.