Miniony czas w przedszkolu...

Podczas minionego tygodnia BYSTRE SKRZATY miały okazję:

- przywiać wiosnę,

- posłuchać ciekawostek dotyczących wody,

- poznać 3 stany skupienia
  (obserwować parę wodną)

- zasadzić rzeżuchę, jak również obserwować jej wzrost.

Opisując jeden z naszych dni w przedszkolu, warto zatrzymać się na 21 marca. Obchodziliśmy wtedy Światowy Dzień Zespołu Downa. Ten szczególny dzień miał na celu zwiększenie naszej dziecięcej świadomości dotyczącej osób, których dotknęła ta najbardziej znana i rozpowszechniona anomalia chromosomalna. Powoduje ona zaburzenia w budowie oraz poprawnym funkcjonowaniu organizmu. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są różnice w budowie zewnętrznej osób z Zespołem Downa, Z zaciekawieniem, szacunkiem i poczuciem wdzięczności, iż same są zdrowe słuchały informacji na dany temat. W spontanicznej rozmowie przejawiały komponent empatii.
Tego dnia kilka osób pamiętało aby założyć 2 różne skarpetki na znak integracji z osobami z Zespołem Downa. Za to 100% grupy w wersji papierowej wykonało kolorowe skarpety – symbol niedopasowania genotypowego oraz społecznego, z jakim muszą borykać się osoby dotknięte tą anomalią.

Dzieci w zeszłym tygodniu wykonały prace plastyczne związane z wiosną, dzięki nim miały okazje ćwiczyć motorykę małą oraz usprawniać rozwój dłoni.

Prace manualne jakie udało się nam wykonać to między innymi :przebiśniegi na talerzu, przebiśniegi na kartce, żabę z ruchomymi nogami, wycinanka – koszyk wielkanocny z  pisankami, inwencja twórcza na formacie A3 w temacie wody.

Poruszając rozwój muzyczny nauczyliśmy się śpiewać piosenkę o wiośnie.
link w najbliższym czasie..