15.11.2019 r.

Uczymy się opiekować zwierzętami

W dniu dzisiejszym nasze przedszkole odwiedziła Pani weterynarz Sylwia Buszkowska - Znak z lecznicy dla zwierząt WET-MEDICAL. Pani doktor podczas spotkania przybliżyła dzieciom specyfikę pracy weterynarza, wyjaśniła jak prawidłowo opiekować się zwierzętami, co zrobić gdy nasz pupil zachoruje, a także zwróciła uwagę na bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami. Po wizycie gościa dzieci zrozumiały, że zwierzęta to żywe istoty, które też czują i które często potrzebują naszej pomocy. Dzieci z grupy III i VI zainspirowane spotkaniem, postanowiły wybrać się do sklepu w celu zakupu karmy dla bezdomnych zwierząt, przy okazji dowiedziały się, że w sklepie należy odpowiednio się zachowywać, cierpliwie czekać na swoją kolej oraz, że za wybrany produkt należy zapłacić. Po zakupach dzieci zaniosły karmę do naszego przedszkola, gdzie organizowana jest akcja zbiórki karmy, koców, legowisk, ręczników itp. dla podopiecznych Biłgorajskiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Podaj łapę". Wszystkim, którzy dołączyli się do akcji serdecznie dziękujemy, a tych którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy i przypominamy, że zbiórka trwa do 22 listopada. Pamiętajmy, że dzieci uczą się empatii przez pomoc słabszym.