6.11.2019 r.

,,Kącik regionalny"

W holu głównym naszego przedszkola można podziwiać ,,Kącik regionalny”. Wystawa nawiązuje do czasów młodości dwóch pokoleń tj. dziadków i rodziców. Niejedna babcia odbierająca wnuki z przedszkola z sentymentem zatrzyma się przed kącikiem, bo zobaczy w nim przedmioty, których kiedyś sama używała. Na wystawę składają się przedmioty codziennego użytku z dawnych lat, stroje, naczynia, elementy dekoracyjne oraz stare fotografie i pocztówki. Głównym celem wychowawczym ,,kącika” jest rozwijania wiedzy o kulturze własnego regionu w powiązaniu z tradycjami własnej rodziny. Ponadto dzieci 5 i 6-letnie podczas odbytej wycieczki do Muzeum Ziemi Biłgorajskiej miały okazję zapoznać się z wystawą czasową zatytułowaną „Nasze biłgorajskie”, mającą na celu zwrócenie uwagi na niektóre lokalne ciekawostki związane z tym regionem i które w dopełnieniu mają przymiotnik biłgorajski np. strój biłgorajski, haft biłgorajski, pisanki biłgorajskie, konik biłgorajski.