5.06.2019 r.

Oceanarium

We wtorek, 5.06.2019 r. nasi wychowankowie mieli możliwość uczestniczenia w niecodziennym spotkaniu z Mobilnym Oceanarium. Tego dnia w jednej z sal pojawił się duży namiot oraz repliki „darów morza”. Były wśród nich: żółw morski, rafa koralowa, konik morski, rozgwiazdy, ciekawe gatunki ryb czy zęby rekinów. Posłużyły one do przeprowadzenia krótkiej pogadanki na temat niezmiernie ciekawego życia występującego w oceanie. Następnie dzieci udały się do specjalnego namiotu w kształcie kopuły, w którym obejrzały prezentację 3D. Przeniosła ona wszystkich w głąb oceanu gdzie fascynujące życie rafy koralowej i jej niezwykle ciekawych mieszkańców uświadomiło dzieciom ogrom zjawisk występujących w wodzie. Zaskakujące momenty w czasie prezentacji wywoływały na twarzach oglądających zdziwienie, zaciekawienie, zaskoczenie oraz ogromną radość.