25.04.2019 r.

Spotkanie z ekologiem

W dniu 25.04.2019 r., w ramach cyklu zajęć edukacyjnych ,,Przedszkolaki dla Ziemi” we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania z Panią Ekolog, która omawiała zagadnienia związane z ochroną środowiska. Dzieci miały okazję utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, recyklingu czy roli człowieka w procesie przekształcania środowiska przyrodniczego. Głównym celem pogadanki było uświadomienie dzieciom pozytywnych i negatywnych zmian zachodzących w środowisku naturalnym pod wpływem działalności człowieka i kształtowanie postawy dbałości o otoczenie przyrodnicze.

Przypominamy Rodzicom, że cykle tematyczne związane z kształtowaniem u dzieci postaw proekologicznych i prozdrowotnych realizowane są w Naszym przedszkolu przez cały rok szkolny np. w ramach programów ogólnopolskich: ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” ,,Czyste powietrze wokół nas” ,,Zbieramy zużyte baterie” oraz programów autorskich: ,,Przyroda i My" ,,Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”