22.03.2019 r.

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody, była to doskonała okazja do rozmów z przedszkolakami na temat znaczenia wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz rozwijania poczucia odpowiedzialności za istniejące zasoby wody pitnej na Ziemi. Dzieci brały udział w zabawach badawczych, umysłowych, matematycznych, muzycznych i ruchowych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Do czego potrzebujemy wody? Wsłuchiwały się w odgłosy wody, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne o kropli wody. Zadania przeplatane były zabawami ruchowymi i rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać.