03.10.2018 r.

Spotkanie z policjantem

3.10.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Celem spotkania było utrwalenie wiedzy dzieci na temat zasad ruchu drogowego oraz wyjaśnienie zagadnień dotyczących ich bezpieczeństwa w domu i na powietrzu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały pamiątkowe pieczątki.