21.09,2018

Wystawa grzybów

W piątek 21.09.2018r. w przedszkolu odbył się pokaz grzybów, zorganizowany przez pracowników biłgorajskiego Sanepidu. Wystawa budziła duże zainteresowanie dzieci ze względu na to, że przedstawiała fragmenty runa leśnego. W trakcie pokazu dzieci mogły przyjrzeć się dokładnie prezentowanym grzybom, zaobserwować jak ,,wybucha” purchawka oraz ,,zbadać” dotykiem kilka okazów roślin leśnych np. mchu, wrzosów, gałązek krzewów. Spotkanie miało na celu poszerzanie wiedzy dzieci o otaczającej nas przyrodzie oraz uświadamianie, że niektóre gatunki grzybów są trujące.

Rodzicom ,,grzybiarzom” przypominamy, że w razie jakichkolwiek wątpliwości co do zebranych grzybów pomocą służą pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju.