Teatrzyk "Lekcja dobroci Jasia I Małgosi"

W piątek 6 października  do naszego przedszkola zawitał objazdowy teatrzyk z Białegostoku  z przedstawieniem „Lekcja dobroci Jasia i Małgosi”. Była to zmieniona wersja bajki „Jaś i Małgosia”. Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, wskazywali godne naśladowania wzorce zachowań. Rodzeństwo za prezentowanie właściwych postaw spotkała nagroda – wdzięczność innych. Kiedy sami znaleźli się w potrzebie, otrzymali wsparcie ze strony spotkanych wcześniej postaci. Poprzez treści teatrzyku przedszkolaki uczyły się rozróżniać dobro od zła, nabywać opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, jak również kształtować umiejętność mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą.