28.09.2017

Wycieczka do jesiennego lasu

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody, dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. W planie było przejście ścieżką dydaktyczną oraz pieczenie kiełbasek. Po lesie oprowadzał nas młody pan leśniczy, który opowiedział  wiele ciekawostek o lesie, jego mieszkańcach oraz miejscach, które warto zobaczyć. Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję w bezpośredni sposób obserwować, jak zmienia się las jesienią, poznać liczne okazy grzybów, różne rodzaje drzew i ich nazwy. W rozmowie z leśniczym wykazały się bardzo dobrą znajomością na temat ochrony przyrody. Doskonale wiedziały, że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Pełne energii i miłych wrażeń wróciły do przedszkola.