02.02.2017

Mali odkrywcy zwierząt - spotkanie z surykatką

W czwartek 2 lutego  w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – „Żywa lekcja przyrody”, podczas której dzieci poznały surykatkę. Prezentowane zwierzątko posiadało zaświadczenie weterynaryjne o braku przeciwskazań do udziału w pokazie. Nietypowe spotkanie ze zwierzątkiem egzotycznym okazało się bardzo interesujące. Poza zdobytą, nową wiedzą na temat budowy, sposobu odżywiania i występowania surykatek, dzieci mogły nie tylko pooglądać głównego bohatera lekcji, ale również potrzymać zwierzątko na rękach - oczywiście pod okiem ich właściciela    "Żywa lekcja przyrody" była dla przedszkolaków cennym doświadczeniem. Z pewnością na długo zostanie w pamięci i być może będzie inspiracją do nowych zainteresowań wśród naszych milusińskich.