26.10.2016

"Polak mały" - przedstawienie Wrocławskiego Teatru Artenes

W środę 26 października dzieci ze starszych grup wiekowych wybrały się do BCK na przedstawienie teatralne pt."Polak mały". Sztukę przygotował Wrocławski Teatr Artens na podstawie wiersza W. Bełzy "Kto ty jesteś? - Polak mały". Spektakl miał charakter patriotyczny, było w nim dużo piosenek i efektów specjalnych. Aktorzy poprzez liczne przykłady ukazali podstawowe treści patriotyczne. W humorystyczny sposób przedstawione zostały znane legendy: "O Lechu, Czechu i Rusie", "O Syrence Warszawskiej", "O Wandzie, co nie chciała Niemca" oraz 'O Lajkoniku". Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu odpowiadając na pytania z wiersza W. Bełzy. To wyjątkowe przedstawienie okazało się doskonałą lekcją historii nie tylko dla dzieci ale  dla każdego z nas.