20.10.2016

Wycieczka do jesiennego lasu

W czwartek tj. 20 października dzieci z grupy II i VII pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do lasu. Pogoda w tym dniu była wprost wymarzona - cieplutko i świeciło jesienne słoneczko. Bezpośredni kontakt z przyrodą miał na celu kształtowanie szacunku do przyrody i wrażliwości na jej piękno oraz uświadomienie dzieciom, jak wolno rośnie las i jak wiele zabiegów trzeba wykonać, aby ludzie mogli czerpać z niego korzyści. Wycieczka do lasu dostarczyła dzieciom wielu wrażeń. Dzieci poznawały przyrodę –„patrząc, słuchając i dotykając”. Uczyły się właściwego zachowania w lesie, obserwowały rośliny i zwierzęta, Na koniec wycieczki nie obyło się bez spróbowania kiełbasek z grila. Smakowały znakomicie. Dzieci wróciły do  przedszkola trochę zmęczone ale bardzo zadowolone.