25.05.2016

Wycieczka do Ulika

W środę 25 maja 2016 dzieci z grupy IV wraz z panią  zaprosiły swoje mamusie na wycieczkę do Gospodarstwa Pasiecznego ULIK w miejscowości  Mokrelipie k. Radecznicy.

Pszczoły należą do niezwykle pożytecznych owadów, ale są również gatunkiem zagrożonym. Ich ochrona, dbałość o dobrostan i zwiększenie populacji to zadanie dla wielu pokoleń. To dlatego tak ważna jest edukacja pszczelarska od najmłodszych lat. Dzieci wraz  z mamami mogły na własne oczy zobaczyć pszczoły z bliska, ich wyjątkowe mieszkania  a także zajrzeć do ich wnętrza dzięki szklanej ścianie. Mali pszczelarze mogli również zobaczyć zabytkowe urządzenia pszczelarskie oraz dowiedzieć się jak powstaje miód i jak się go zbiera. Na wszystkich uczestników czekała słodka niespodzianka  - pyszny wafelek z różnymi rodzajami miodu, który po degustacji wszyscy zabrali do domu. Dzieci mogły poczuć się trochę jak pszczółki i pobiegać w przebraniach po pięknie ukwieconym gospodarstwie. Nasz wyjazd odbył się w przeddzień Dnia Mamy, więc z tej okazji dzieci zaprezentowały swoim mamusiom króciutki występ na świeżym powietrzu, oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Po życzeniach, całuskach i „przytulasach” przyszedł czas na wyczekiwane kiełbaski z grilla, które po całym dniu pełnym wrażeń smakowały wyśmienicie.