06.04.20016

Wycieczka do ogródków działkowych

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody grupa II i IV wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych. Bezpośredni kontakt z przyrodą był okazją do zapoznania dzieci z czynnościami wykonywanymi w okresie wczesnej wiosny na działce. Przedszkolaki chciały zobaczyć czy pani wiosna ma dużo pracy podczas obdarowywania owocami i pięknymi kwiatami. Po dotarciu na miejsce, nie mogły się nadziwić, jak przyjemnie jest na działce o tej porze roku. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały znane im kwiaty i roślinki. Nie lada atrakcją podczas wycieczki była możliwość obejrzenia i pogłaskania małego  króliczka na działce  u Adasia mamy.  Przedszkolaki choć trochę zmęczone ale bardzo zadowolone  wróciły do przedszkola.