01.02.2016

Mali odkrywcy zwierząt

W poniedziałek 1 lutego odbyły się w naszym przedszkolu  edukacyjne warsztaty przyrodnicze, które były przystosowane do wieku uczestników. Poprowadziła je pani Marta z zamojskiego zoo. Opowiedziała dzieciom historię powstania ogrodu zoologicznego, która zaczęła się od jednej roślinki przyniesionej do szkoły oraz wiewiórki - pierwszego mieszkańca zoo. Dzieci brały czynny udział w zajęciach poprzez m.in. gry, zabawy oraz zgadywanki.  Ponadto miały okazję poznać oryginalne zwierzę egzotyczne.

Bohaterem pokazu był Miguś – Agama Brodata. Milusiński był oswojony, posiadał badania lekarskie, nie uczulał. W związku z tym przedszkolaki mogły go pogłaskać, nakarmić a nawet potrzymać na rękach. Na zakończenie spotkania chętne dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia ze zwierzątkiem.